
Naujienų agentūra „Reuters“ paskelbė gavusi informaciją, jog Kinijos reguliavimo institucijos iš šalies technologijų gigantų, įskaitant „Ant Group“, „Tencent“ ir „JD.com“, planuoja išgauti informaciją apie klientų kredito duomenis. Tokiu būdu Kinija siekia užkirsti kelią pertekliniam skolinimuisi ir sukčiavimui, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Kinijos reguliavimo institucijos, tarp kurių ir Kinijos centrinis bankas (PBOC), planuoja įsakyti didžiųjų šalies internetinių platformų kompanijoms nutekinti klientų įsiskolinimų duomenis kelioms nacionalinėms kredito agentūroms.
Šią informaciją „Reuters“ patvirtinę du šaltiniai taip pat nurodė, jog nacionalinės kredito agentūros gautus duomenis pateikinės bankams ir kitiems skolintojams, siekiant adekvačiau įvertinti rizikas ir išvengti perteklinio skolinimo.
Planas žymi valdžios nesikišimo politikos baigtį
Didžiosios internetinės platformos Kinijoje iki šiol priešindavosi atskleisti savo klientų duomenis šalies institucijoms, tad naujojo plano įgyvendinimas dar kartą patvirtintų Kinijos valdžios nesikišimo politikos industrijoje baigtį.
„Reuters“ pranešė, jog „Ant Group“ ir „Tencent“ atsisakė komentuoti šia tema. Tuo metu „JD.com“ ir PBOC delsė reaguoti (nesureagavo) į naujienos agentūros užklausą. Informaciją pateikę šaltiniai atsisakė būti identifikuoti, kadangi nurodė neturintys teisės kalbėti su žiniasklaida.
„Panašu, jog Kinija siekia priimti nepopuliarų – nors ir teisingą – sprendimą, paaukodama šiuo metu vyraujančią finansinio uždarumo paradigmą, kad užtikrintų platesnes skaitmeninio identifikavimo ir pasiekiamumo galimybes ilgojoje perspektyvoje“, – komentavo Alexas Sirakovas, Šanchajuje įsiteigtos finansų konsultavimo įmonės „AquariusX“ įkūrėjas.
Kinijos institucijų sprendimai slopina kompanijų veiklą
Naujasis Kinijos planas papildo neseniai priimtus valdžios sprendimus, kuriais siekiama stiprinti šalyje lyderiaujančių technologijų kompanijų kontrolę ir Kinijos reguliavimo institucijų galią, ypač finansų sektoriuje.
Dėl anksčiau priimtų sprendimų, lapkričio mėnesį Kinijos finansų technologijų milžinė, kompanija „Ant“ patyrė dramatišką žlugimą ir pirmą kartą prekiavo akcijomis vertybinių popierių biržoje.
Spėjama, kad ir naujojo plano įgyvendinimas taip pat sąlygos didžiųjų technologijų kompanijų kredito verslų pelno ir įtakos nuosmukį.